Double click to edit
dktoppen.dk
v/ Simon von Konoy
Grønnevangen 25
5750 Ringe

Tel. +45 51 51 87 62
E-mail: dktoppen@live.dk

Alle er mere end velkomne til at maile/sende os stof, der kan have interesse for www.dktoppen.dk. Der kan f.eks. være tale om et arrangement, én der udgiver en CD, et jubilæum, ja, alt har interesse. Vi glæder os til at høre fra jer.

Med venlig hilsen
Simon von Konoy
FORSIDE
DANSKTOPLISTER
VORES TOP
RUNDT OMKRING
ANMELDELSER
KONTAKT
BOOKING ANN.
KORT OM DE KENDTE
Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik -  Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik
LÆSERBREVE/DEBAT
Anny Fyhn - www.annyfyhn.dk

https://www.facebook.com/annemlindegaardmusik/?fref=ts

2be1 - www.2be1.dk

Aksel - www.hyggemusik.com

AS Valentin - www.asvalentin.dk

Amek Duo - www.annemarieogeddie.dk

Basse - www.basse-hansen.dk

Bent W - www.bentw.dk

Bjarne Andersen - www.bjarneandersen.com

Bjarne Lisby - www.bjarnelisby.dk

Butterflies - www.butterfliesmusik.dk

Musik til dig - www.musiktildig.dk

Charlotte Ibinger - www.charlotte-ibinger.dk

Chris Hart - www.chrishart.dk

Citrondrengen - www.citrondrengen.dk

Eric Riegel - www.ericriegel.dk

Erling Storm - www.erling-storm.dk

Fars Drenge - www.nkbooking.dk

Fede Finn & Funny Boyz
www.fedefinnogfunnyboyz.org

Finn Lund - www.finnlund.net

Gullý Hanna Ragnarsdóttir -
www.ragnarsdottir.dk

Gustav Winckler - www.gustavwinckler.dk

Henning Vad - www.henningvad.dk

Henny Basballe - www.hennybasballe.dk

Ib Gerard - ibgerard.qsite.dk

Inge & Per - ingeogper.dk

Jacob Haugaard - www.jacobhaugaard.dk

John fra Vorupør - www.johnfravorupoer.dk

Jørgen Bitch - www.joki-music.dk

Kim & Hallo - www.kim-og-hallo.dk

Kim Olsen - www.kim-olsen.dk

Kisser & Søren - www.kisser-soren.dk

Klaus & Servants - klausogservants.dk

www.kom-on.dk

Laif M. Lauridsen - www.laif.dk

Lars Ole Eriksen - www.larsole-eriksen.dk

Lene Holme - www.leneholme.dk

Lothar Schrenck - www.lotharschrenck.dk

Lotte Riisholt - www.lotte-riisholt.dk

Maibrit Post - www.maibritpost.dk

Michelle Nielsen - www.michellenielsen.dk

Ole Steens - www.olesteens.dk

Pia Christensen - www.piachristensen.dk

Pingholms Disciple - www.pingholmsdisciple.dk

Poul Henning - www.tangentinstrumenter.dk

Richard Ragnvald - www.richardragnvald.dk

Shakin' - www.shakin.dk

Simon von Konoy - www.konoymusic.dk

Sofus Kornbæk - www.sofuskornbaek.dk

Sune Fay - www.sunefay.dk

Troels Christensen - www.troels.dk

Turtelduoen - www.turtelduoen.dk

Vibe Lauth - www.vibelauth.dk

Winni & Anders - www.winni-anders.dk
SHOWS M.M.
Jeg har besluttet mig for, at jeg én gang om året vil komme med et lille hjertesuk. Ikke et af de alvorlige, bare en lille forsigtig anmodning.
   Her på dktoppen.dk har vi en side, vi har valgt at kalde "Dansktoplister". De fleste lokalradioer har deres dansktop-hitliste liggende på deres hjemmeside - og tak for det. Det gør det nemt for os her på dktoppen.dk, at kopiere og downloade den.
   Men der er nogle radioer, der ikke har den liggende på deres hejmmeside, og flere af dem gør åbenbart alt hvad de kan for at det skal være så svært som overhovedet muligt for alle at få fat på den.
   Venligst hold op med det! Og så er det heller ikke nødvendigt at lægge listerne ind på alle mulige regneark m.v. Læg dem ud som en Word-fil på jeres hjemmesider - alt andet er spild af tid.
   VORES TOP er med tiden blevet en meget populær hitliste, og det er dejligt.
   Husk - I skal stemme på tre kunstnere og ikke kun på én, ellers gælder jeres stemmer ikke.
   Det var årets hjertesuk, og udenfor skinner solen og fuglene synger.
   Godt forår allesammen.

Simon von Konoy, redaktør.


VEJRET
Tør østenvind sender atter
temperaturen i vejret

Vejrudsigten for hele landet

Lørdag den 12. maj 2018

Udsigt, der gælder til søndag morgen,
udsendt kl. 04.50

I den vestlige del af landet risiko for enkelte lette byger samt mere skyet vejr, og på Bornhom bliver det mest skyet, ellers bliver det tørt med nogen eller en del sol. Temp. op mellem 15 og 20 grader, lidt køligere ved kyster med pålandsvind, og svag til jævn vind mest omkring øst. I aften og i nat tørt og til dels klart vejr. Temp. ned mellem 7 og 12 grader, og svag til jævn østlig vind.
Årets hjertesuk