Double click to edit
dktoppen.dk
v/ Simon von Konoy
Grønnevangen 25
5750 Ringe

Tel. +45 51 51 87 62
E-mail: dktoppen@live.dk

Alle er mere end velkomne til at maile/sende os stof, der kan have interesse for www.dktoppen.dk. Der kan f.eks. være tale om et arrangement, én der udgiver en CD, et jubilæum, ja, alt har interesse. Vi glæder os til at høre fra jer.

Med venlig hilsen
Simon von Konoy
FORSIDE
DANSKTOPLISTER
VORES TOP
RUNDT OMKRING
ANMELDELSER
KONTAKT
BOOKING ANN.
KORT OM DE KENDTE
Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik -  Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik
LÆSERBREVE/DEBAT
Anny Fyhn - www.annyfyhn.dk

https://www.facebook.com/annemlindegaardmusik/?fref=ts

2be1 - www.2be1.dk

Aksel - www.hyggemusik.com

AS Valentin - www.asvalentin.dk

Amek Duo - www.annemarieogeddie.dk

Basse - www.basse-hansen.dk

Bent W - www.bentw.dk

Bjarne Andersen - www.bjarneandersen.com

Bjarne Lisby - www.bjarnelisby.dk

Butterflies - www.butterfliesmusik.dk

Musik til dig - www.musiktildig.dk

Charlotte Ibinger - www.charlotte-ibinger.dk

Chris Hart - www.chrishart.dk

Citrondrengen - www.citrondrengen.dk

Eric Riegel - www.ericriegel.dk

Erling Storm - www.erling-storm.dk

Fars Drenge - www.nkbooking.dk

Fede Finn & Funny Boyz
www.fedefinnogfunnyboyz.org

Finn Lund - www.finnlund.net

Gullý Hanna Ragnarsdóttir -
www.ragnarsdottir.dk

Gustav Winckler - www.gustavwinckler.dk

Henning Vad - www.henningvad.dk

Henny Basballe - www.hennybasballe.dk

Ib Gerard - ibgerard.qsite.dk

Inge & Per - ingeogper.dk

Jacob Haugaard - www.jacobhaugaard.dk

John fra Vorupør - www.johnfravorupoer.dk

Jørgen Bitch - www.joki-music.dk

Kim & Hallo - www.kim-og-hallo.dk

Kim Olsen - www.kim-olsen.dk

Kisser & Søren - www.kisser-soren.dk

Klaus & Servants - klausogservants.dk

www.kom-on.dk

Laif M. Lauridsen - www.laif.dk

Lars Ole Eriksen - www.larsole-eriksen.dk

Lene Holme - www.leneholme.dk

Lothar Schrenck - www.lotharschrenck.dk

Lotte Riisholt - www.lotte-riisholt.dk

Maibrit Post - www.maibritpost.dk

Michelle Nielsen - www.michellenielsen.dk

Ole Steens - www.olesteens.dk

Pia Christensen - www.piachristensen.dk

Pingholms Disciple - www.pingholmsdisciple.dk

Poul Henning - www.tangentinstrumenter.dk

Richard Ragnvald - www.richardragnvald.dk

Shakin' - www.shakin.dk

Simon von Konoy - www.konoymusic.dk

Sofus Kornbæk - www.sofuskornbaek.dk

Sune Fay - www.sunefay.dk

Troels Christensen - www.troels.dk

Turtelduoen - www.turtelduoen.dk

Vibe Lauth - www.vibelauth.dk

Winni & Anders - www.winni-anders.dk
SHOWS M.M.
Glædelig jul
Om blot få dage åbner vi døren ind til et nyt år. Lad os håbe og bede til, at 2018 bliver musikkens og sangens år.
   Sang og musik skaber glæde og harmoni - det er videnskabeligt bevist. Det er samtidig den bedste medicin imod alverdens sygdomme.
   For en musiker findes der ikke noget bedre end at underholde et feststemt publikum. At skue glæden i øjnene på et par, der lette som et par fjer svinger sig hen over dansegulvet, er ren balsam for sjælen.
   Kan ske, at jeg er lige lovlig optimistisk, men når vi i nærmeste fremtid synger "Vær velkommen Herrens år", håber jeg, at vi træder ind i et år, der kommer til at bære præg af musik, sang og kærlighed, istedet for krig, ævl og kævl.

Simon von Konoy, redaktør.
og godt nytår