Double click to edit
dktoppen.dk
v/ Simon von Konoy
Grønnevangen 25
5750 Ringe

Tel. +45 51 51 87 62
E-mail: dktoppen@live.dk

Alle er mere end velkomne til at maile/sende os stof, der kan have interesse for www.dktoppen.dk. Der kan f.eks. være tale om et arrangement, én der udgiver en CD, et jubilæum, ja, alt har interesse. Vi glæder os til at høre fra jer.

Med venlig hilsen
Simon von Konoy
FORSIDE
DANSKTOPLISTER
VORES TOP
RUNDT OMKRING
ANMELDELSER
KONTAKT
BOOKING ANN.
KORT OM DE KENDTE
Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik -  Alt om dansktop og anden god musik - Alt om dansktop og anden god musik
LÆSERBREVE/DEBAT
Anny Fyhn - www.annyfyhn.dk

https://www.facebook.com/annemlindegaardmusik/?fref=ts

2be1 - www.2be1.dk

Aksel - www.hyggemusik.com

AS Valentin - www.asvalentin.dk

Amek Duo - www.annemarieogeddie.dk

Basse - www.basse-hansen.dk

Bent W - www.bentw.dk

Bjarne Andersen - www.bjarneandersen.com

Bjarne Lisby - www.bjarnelisby.dk

Butterflies - www.butterfliesmusik.dk

Musik til dig - www.musiktildig.dk

Charlotte Ibinger - www.charlotte-ibinger.dk

Chris Hart - www.chrishart.dk

Citrondrengen - www.citrondrengen.dk

Eric Riegel - www.ericriegel.dk

Erling Storm - www.erling-storm.dk

Fars Drenge - www.nkbooking.dk

Fede Finn & Funny Boyz
www.fedefinnogfunnyboyz.org

Finn Lund - www.finnlund.net

Gullý Hanna Ragnarsdóttir -
www.ragnarsdottir.dk

Henning Vad - www.henningvad.dk

Henny Basballe - www.hennybasballe.dk

Ib Gerard - ibgerard.qsite.dk

Inge & Per - ingeogper.dk

Jacob Haugaard - www.jacobhaugaard.dk

John fra Vorupør - www.johnfravorupoer.dk

Jørgen Bitch - www.joki-music.dk

Kim & Hallo - www.kim-og-hallo.dk

Kim Olsen - www.kim-olsen.dk

Kisser & Søren - www.kisser-soren.dk

Klaus & Servants - klausogservants.dk

www.kom-on.dk

Laif M. Lauridsen - www.laif.dk

Lars Ole Eriksen - www.larsole-eriksen.dk

Lene Holme - www.leneholme.dk

Lothar Schrenck - www.lotharschrenck.dk

Lotte Riisholt - www.lotte-riisholt.dk

Maibrit Post - www.maibritpost.dk

Michelle Nielsen - www.michellenielsen.dk

Ole Steens - www.olesteens.dk

Pia Christensen - www.piachristensen.dk

Pingholms Disciple - www.pingholmsdisciple.dk

Poul Henning - www.tangentinstrumenter.dk

Richard Ragnvald - www.richardragnvald.dk

Shakin' - www.shakin.dk

Simon von Konoy - www.konoymusic.dk

Sofus Kornbæk - www.sofuskornbaek.dk

Sune Fay - www.sunefay.dk

Troels Christensen - www.troels.dk

Turtelduoen - www.turtelduoen.dk

Vibe Lauth - www.vibelauth.dk

Winni & Anders - www.winni-anders.dk
SHOWS M.M.
VORES TOP
Siden VORES TOP er blevet intet mindre end et hit - og det er vi selvfølgelig meget glade for.
   I den forbindelse skal vi minde om, at der skal stemmes på tre sange, og at der ikke kan stemmes flere gange fra den samme e-mail-adresse.
   Alle kunstnere, der synger på dansk, færøsk eller grønlandsk, er mere end velkomne til at sende deres sange til os, så de kan blive testet på VORES TOP.
   Husk - at der må foreligge en video af sangen på youtube.com, så folk kan se og høre hvad de stemmer på.
   Som sagt, alle er velkomne til at stemme, og den udøvende kunstner må gerne stemme på sig selv.

Simon von Konoy, redaktør.